Intercultureel Bijbellezen, een niet-westerse kijk op Ruth

Tijdschrift: StudieBijbel Magazine 8 nummer 3, 2015, pagina 12-15
Auteur(s): Johan Velema

Samenvatting

Dit artikel bespreekt de waarde en uitdagingen van intercultureel Bijbellezen. Het benadrukt hoe lezers uit verschillende culturele achtergronden unieke perspectieven kunnen bijdragen aan het begrijpen van de Bijbel. Tegelijkertijd waarschuwt de auteur voor het risico van culturele vooroordelen die de tekst kunnen vertekenen. Het artikel pleit voor een open houding en wederzijds respect om de Bijbelse boodschap beter te begrijpen en toe te passen.

(Gegenereerd met : OpenAI (2025). ChatGPT API [model gpt-4o-mini])

De gedrukte editie van dit artikel is aanwezig in de volgende bibliotheken: Koninklijke Bibliotheek | Theologische Universiteit Utrecht
Bijbelboeken: Ruth

Auteurs

Meer artikelen van Johan Velema

Tijdschrift

Het StudieBijbel Magazine is een populair-bijbelwetenschappelijk kwartaalblad voor wie meer wil weten over de inhoud en achtergronden van de Bijbel.
Het Centrum voor Bijbelonderzoek (CvB) is een non-profit organisatie die gelovigen helpt om zich in de Bijbel te verdiepen door bijbelstudiemateriaal te publiceren in gedrukte en digitale vorm. Uitgever van de StudieBijbel Bijbelcommentaren.

Meer artikelen uit StudieBijbel Magazine

Op zoek naar meer?